A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області

Заклади культури

 

  

 

 

Заклади культури

Баранинської сільської ради (ОТГ)

Ужгородського району

 

Робота культурних закладів Баранинської сільської ради спрямована на виконання державних соціальних програм, пошук та розробку інноваційних форм організації культурного дозвілля жителів сіл усіх вікових категорій, відпочинок, розваги, патріотичне, моральне та фізичне виховання, відродження обрядів та традицій сіл, історію рідного краю.

          Основними завданнями культурних закладів є :

  • організація культурного дозвілля громадян;
  • організація діяльності  творчих колективів;
  • розвиток аматорського мистецтва, підтримка та збереження осередків народних художніх промислів;
  • організація і проведення фестивалів, оглядів, конкурсів, виставок, різних культурно-дозвіллєвих форм показу результатів творчої діяльності утворених та діючих формувань.

На території Баранинської сільської ради діє "Центр культури та дозвілля" Баранинської сільської ради, до якого входять:

1. клуб-філія села Великі Лази;

2. клуб-філія села Стрипа;

3. клуб-філія села Ярок;

4. клуб-філія села Довге Поле;

5. клуб-філія села Холмець;

6. клуб-філія села Нижнє Солотвино;

7. клуб-філія села Глибоке;

8 Будинок культури-філія села Руські Комарівці;

9. бібліотека-філія села Великі Лази;

10. бібліотека-філія села Стрипа;

11. бібліотека-філія села Холмець;

12. бібліотека-філія села Циганівці;

13. бібліотека-філія села Ярок;

14. бібліотека-філія села Нижнє Солотвино.

В  клубних закладах діє –  40   клубних формувань,  з  них  - 29  -  дитячих, у яких беруть  участь - 453  учасника, з  них - 334  дітей.  На території Баранинської сільської ради   налічується  - 7   народних  умільців.  У 2018 році було  проведено - 574   культурно–масових  заходів, з  них  для  дітей   -  351 .

 При клубних закладах працюють різні за жанрами та видами гуртки художньої самодіяльності, любительські об’єднання, клуби за інтересами.

Завідувачами клубів і бібліотек організовуються  масові заходи такі як: новорічні свята, тематичні вечори до:  Дня  Соборності і свободи України, Дня матері і Дня сім’ї, розважальні програми присвячені Дню захисту дітей, урочисті заходи присвячені Дню Конституції України, урочистості присвячені Дню Прапора та Незалежності України, вечори присвячені Дню похилого віку, вечори присвячені Дню інвалідів, проведення Дня пам’яті жертв голодоморів, відзначення Дня захисника України, свята до Дня Святого Миколая, новорічні ранки для дітей, вечори відпочинку молоді.

З метою підтримки і сприяння відродженню мистецьких надбань народу в жанрах аматорського мистецтва проводилися місцеві огляди-конкурси за жанрами, та виставки робіт народних умільців сіл.

Пріоритетними напрямками роботи культурних закладів Баранинської сільської ради  є національно-патріотичне виховання, розвиток художньої самодіяльності, народної творчості, пропаганда народної спадщини, робота з молоддю та дітьми.   При всіх клубних установах активно працюють творчі колективи, гуртки, секції за інтересами. Працівники галузі тісно співпрацюють з закладами освіти.

Особливу увагу приділяється організації дозвіллю дітей та молоді, де молоде покоління  має можливість розвивати і  реалізувати свої творчі здібності.  Молодь  бере  активну  участь  в  культурно – мистецьких заходах,  що  проводяться  в  селах.  До Всесвітнього Дня Захисту Дітей  було проведено дитяче   концерт  «Восьме диво світу - діти» та конкурс малюнків “Ми діти України” на базі клубу с.Великі Лази. В кожному культурному закладі проводяться дитячі ранки, конкурси виставки, де діти мають можливість показати свої творчі здібності. Для молоді при клубі с. Ярок дії команда КВК VIP- Ярок”, заснована влітку 2018 року, кількісний склад – 8 чоловік. Команда працює в комедійному жанрі. Вони були запрошені на 15 річницю народного вокального ансамбля   “Оріховчанка с. Оріховиця на ювілейний творчий вечір Стежина вишита піснею. Взяли участь у змаганні в Закарпатській лізі КВН в Падіюні, де з восьми команд посіли почесне друге місце.

Проводиться робота з людьми похилого віку: привітання ветеранів з Днем перемоги, святкування Дня людей похилого віку.

При клубах сіл активно діють вокально-хорові колективи, головним завданням яких є пропаганда пісенної майстерності серед прихильників вокально-хорового мистецтва. В кожному клубі діють клубні формування з вокально-хорового мистецтва. При клубі села Ярок функціонує вокальний ансамбль “Ярочок”, керівник Лідія Чубірко. Заснований 1992 року. Основний репертуар твори сучасних композиторів та української народної пісні.           

В селі Холмець, де більша половина населення є угорськомовною,  ведеться тісна співпрацю з сусідньою країною – Угорщиною.  Так, при клубі відбулося святкування Угорського Русалля,  де були присутні гості з м. Фелшовжолца з своєю святковою програмою.

Кожного дня двері культурних закладів відкриті для дітей та дорослих, які приходять не тільки для того щоб виступити на сцені, але й щоб поспілкуватися в дружнім колі, розповісти про свої досягнення та поділитися своїми переживаннями, залюбки приходять на репетиції, та вже можуть дати поради з тих чи інших питань. Саме в культурних закладах діти можуть зустрітись та провести разом вільний час.

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень