A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області

Про забезпечення дотримання прав дітей під час освітнього процесу

    Результат пошуку зображень за запитом "rfhnbyrb lsnb pf gfhnfvb"

       На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 19.03.2019 №1/11-2723 «Щодо дотримання прав дітей під час освітнього процесу» , відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» та Конвенції ООН про права дитини, кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність, захист гідності та найкраще забезпечення її інтересів. Закон України «Про освіту» № 2145 від 05.09.17 регулює суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, а також визначає компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти. Окрім цього,  вищезазначений Закон доповнено пунктом, яким передбачено, що булінг (цькування) – це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

     За інформацією Міністерства освіти і науки України проблема дотримання прав дітей залишається актуальною, підтвердженням цьому є численні звернення учасників освітнього процесу, які надходять до МОН України та на Урядову гарячу лінію.

    Значна кількість питань, з якими заявники звертаються до центральних органів виконавчої влади, потребує термінового реагування та вирішення, особливо, коли йдеться про дитину в складних життєвих обставинах, дитину, яка потерпає від насильства.

    У переважній більшості питання, які порушуються у зверненнях, належать до компетенції керівника закладу освіти, який, відповідно до ст. 26 Закону України «Про освіту», здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти, а також є представником закладу освіти у відносинах з органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законом та установчими документами закладу освіти.

         В разі виявлення порушень прав та інтересів дітей під час освітнього процесу, а також для оперативного вирішення даних питань, можна звернутися:

 

  • до керівників або педагогічних працівників, які, відповідно до посадових обов’язків, забезпечують збереження життя чи здоров’я, а також захисту прав та інтересів дитини.
  • на Національну дитячу «гарячу» лінію телефонні номери 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного); 
  •  до кол-центру Міністерства соціальної політики України: телефонний номер 1588.

   Також повідомляємо, що Урядом затверджено Державну соціальну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року» (постанова Кабінету Міністрів України від 30.05.18 № 453).

Режим доступу:         https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-zatverdzhennya-derzhavnoyi-socialnoyi-programi-nacionalnij-plan-dij-shodo-realizaciyi-konvenciyi-oon-pro-prava-ditini-na-period-do-2021-roku.

    Метою Програми є забезпечення послідовної імплементації положень Конвенції ООН про права дитини, розбудови ефективної системи захисту прав та інтересів дитини на рівні територіальної громади в умовах децентралізації, створення дружнього до дітей середовища відповідно до міжнародних стандартів та пріоритетів Стратегії Ради Європи з прав дитини (2016-2021 роки), а також досягнення Цілей Сталого Розвитку, затверджених Резолюцією Організації Об’єднаних Націй 70/1 «Перетворення нашого світу: Порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року», у частині дотримання прав дітей.

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень