A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області

Громадське обговорення проєкту рішення Баранинської сільської ради «Про перепрофілювання (зміну типу) та перейменування Руськокомарівського ліцею Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області на Руськокомарівську гімназію

Дата: 05.03.2025 11:11
Кількість переглядів: 258

Фото без опису  Інформація про початок громадського обговорення проєкту рішення Баранинської сільської ради «Про перепрофілювання (зміну типу) та перейменування Руськокомарівського ліцею Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області на Руськомарівську гімназію Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області»

  I. Найменування організатора громадського обговорення – Баранинська сільська рада.

  ІІ. Документи, винесені на громадське обговорення - Проєкт рішеня Баранинської сільської ради про перепрофілювання (зміна типу) та перейменування Руськокомарівського ліцею Бараниської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області на Руськокомарівську гімназію Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області.

     ІІІ. Нормативне забезпечення:

Стаття 143 Конституції України: Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого  самоврядування утворюють,  реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Стаття 103-2 Бюджетного кодексу України: Освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у таких типах закладів освіти: початкові школи, гімназії (крім дошкільних підрозділів у таких закладах), ліцеї.

Стаття 26  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: Реорганізація або ліквідація навчальних закладів  комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

Стаття 25  Закону України «Про освіту»: Засновник закладу освіти зобов’язаний у разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти забезпечити здобувачам освіти можливість продовжувати навчання на відповідному рівні освіти.

Стаття 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту»:  Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають районні, міські, сільські, селищні ради.

Рішення про утворення комунальних ліцеїв як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські, селищні, сільські ради відповідно до вимог законодавства.

Ліцеї можуть бути утворені та здійснювати освітню діяльність за умови дотримання вимог цього Закону, ліцензійних умов та положення про ліцей, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника.

Стаття 35 Закону України «Про повну загальну середню освіту»: Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;

гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;

ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Початкова школа функціонує як окрема юридична особа або як структурний підрозділ гімназії.

Гімназія та ліцей функціонують як окремі юридичні особи.

Як виняток, за рішенням засновника ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти.

     ІV. Мета проведення громадського обговорення - врахування думки жителів Баранинської територіальної громади щодо перепрофілювання (зміна типу) та перейменування закладу освіти громади Руськокомарівського ліцею Баранинської сільської ради.

       V. Обґрунтування:

Із вступом у дію Закону України «Про повну загальну середню освіту» (далі – Закон) з’явилось законодавче підґрунтя для реформування системи загальної середньої освіти, що має сприяти підвищенню якості освіти та освітньої діяльності, істотному зростанню інтелектуального та культурного потенціалу суспільства та особистості.

Упродовж останніх років здобуття профільної середньої освіти в Баранинській сільській територіальній громаді забезпечували заклади, що здійснювали освітню діяльність одночасно на всіх рівнях повної загальної середньої освіти.

Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону з 1 вересня 2027 року набирають чинності такі вимоги Закону:

початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти, має функціонувати як окрема юридична особа або як структурний підрозділ гімназії. За рішенням засновника початкова школа, гімназія може включати дошкільний підрозділ, за умови його розміщення в окремій будівлі або відокремленому приміщенні з окремими входом/виходом і територією для вихованців дошкільного підрозділу (абз. 5 ч. 1 ст. 35);

гімназія, яка забезпечує здобуття базової середньої освіти та ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти, мають функціонувати як окремі юридичні особи (абз. 6 ч. 1 ст. 35);

за рішенням засновника ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти та, як виняток, здобуття початкової освіти (абз. 7 ч.1 ст. 35).

для започаткування та провадження освітньої діяльності комунального ліцею у його складі має бути створено та функціонувати не менше двох класів  за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти (протягом 10-12 років навчання учнів) (абз.  6 ч. 1 ст. 32).

У зв’язку з цим виникає необхідність приведення до вимог зазначеного Закону мережі закладів загальної середньої освіти Баранинської сільської ради. Передусім це стосується закладів, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти.

Тобто з 01.09.2027 року Руськокомарівський ліцей Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області, що здійснює освітню діяльність одночасно на всіх рівнях повної загальної середньої освіти, втрачає право надавати профільну середню освіту, тому що  має по одному класу 10-го та 11-го років навчання.

З метою приведення типу Руськокомарівського ліцею Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області у відповідність до вимог чинного законодавства України, створення ефективної, доступної і спроможної мережі початкових шкіл, гімназій, ліцеїв Баранинської сільської територіальної громади, необхідно прийняти рішення про перепрофілювання (зміну типу) та перейменування Руськокомарівського ліцею Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області на Руськокомарівську гімназію Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області.

Проєктна потужність закладу  400 місць.

Завантаженість закладу становить  66,5%.

Планова мережа Руськокомарівського ліцею:

Клас

Кількість дітей

 

2024/2025 н.р.

2025/2026 н.р.

2026/2027 н.р.

2027/2028

1

21

19

14

14

2

29

21

19

14

3

27

29

21

19

4

31

27

29

21

5

21

31

27

29

6

31

21

31

27

7

32

31

21

31

8

31

32

31

21

9

31

31

32

31

10

19

31

Не набирати 10 клас

З 01.09.2027 - гімназія

11

22

19

31

Всього в ЗО:

295

292

256

207

Відповідно до статті 32 Закону «Про повну загальну середню освіту»:

- мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства;

- рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію та перепрофілювання (зміну типу) закладу середньої освіти приймає засновник.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проєкту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.

. Соціальні групи населення, на які поширюватиметься дія документу - жителі  Баранинської  територіальної громади.

   VІІ. Формат проведення громадського обговорення та порядок участі в обговоренні представників визначених соціальних груп населення:

Пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 89425, Закарпатська область, Ужгородський район, вул. Центральна,  42, або на електронну пошту: barsilrada@gmail.com (Баранинська сільська рада) та info@baranynci-osvita.gov.ua (відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Баранинської сільської ради) з 05 березня 2025 року по 05 березня 2026 року до 17.00 год. Анонімні пропозиції (зауваження) не розглядаються.

Консультації з громадськістю проводитимуться у формі публічного громадського обговорення, шляхом зустрічей керівництва Баранинської сільської ради та відділу ОКТМС Баранинської сільської ради за визначеним графіком.

Графік проведення публічного громадського обговорення

№ з/п

Дата

Тема обговорення

Місце проведення, адреса

Час

1.

16.07.2025

Про перепрофілювання (зміни типу) та перейменування  Руськокмарівського ліцею Баранинської  сільської ради Ужгородського району Закарпатської області

село Баранинці, вул. Центральна, 42 (сесійна зала)

з 10.00 -12.00 год

У громадському обговоренні з правом голосу можуть брати участь дієздатні жителі Баранинської територіальної громади, які досягли 18-річного віку та місце проживання яких в установленому законом порядку зареєстроване на території, в межах якої проводяться громадські обговорення.      

Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Когутич Сергій Андрійович – заступник голови Баранинської сільсьокої ради. Контактна особа – Янович Еріка Дезидерівна – начальник відділу освіти, культури, туризму молоді  та спорту Баранинської сілької ради.

 Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті  Баранинської сільської ради.

Проєкт рішення 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень