A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області

УВАГА! НА УЖГОРОДЩИНІ ПОЧАЛИ ВИДАВАТИ ДОЗВОЛИ НА ПЕРЕБУВАННЯ У ПРИКОРДОННІЙ СМУЗІ!

Дата: 26.04.2024 08:23
Кількість переглядів: 50

УВАГА! НА УЖГОРОДЩИНІ ПОЧАЛИ ВИДАВАТИ ДОЗВОЛИ НА ПЕРЕБУВАННЯ У ПРИКОРДОННІЙ СМУЗІ!

Постанова, якою визначено порядок в’їзду, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу, вже набула чинності.

Дозволи уже видають. Документи потрібно уже подавати. Дозволи будуть видавати впродовж десяти робочих днів після подачі документів.

КОМУ ПОТРІБЕН ДОЗВІЛ?

Дозвіл мають отримати мешканці Ужгородського району, які проживають, в'їжджають, ведуть певні роботи або пересуваються на території у межах п'яти кілометрів від лінії кордону. Територія У МЕЖАХ населених пунктів не входить до прикордонної смуги.

Дозвіл діє лише у межах території прикордонного загону, який його видає. Тобто дозвіл виданий 94-м (Чопським) прикордонним загоном діє тільки на території Ужгородського району.

КУДИ ПОДАВАТИ ТА ЯКІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛІВ?

Для отримання дозволу потрібно подати копії паспортних даних. Також подають заяву, відповідно до вимог, і вказують, з якою метою потрібен дозвіл. Звернення щодо отримання дозволу можна подавати як у письмовій, так і в електронній формі.

У зверненні вказується:

- прізвище, ім’я та по батькові (за наявності);

 - дата народження;

- громадянство особи, яка перебуватиме у межах прикордонної смуги;

- реквізити документа, що посвідчує її особу;

- місце проживання (місце перебування);

- засоби зв’язку;

- вид дозволу (на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт чи пропуск);

- строк дії дозволу (для дозволів на в’їзд і провадження робіт);

- мета отримання дозволу;

- правові підстави для отримання дозволу.

Дозвіл для мешканців, які проживають, перебувають та будуть тимчасово перебувати, розташованих у межах прикордонної смуги 5 км., надається безстроково.

До звернення громадян України про надання дозволу додаються:

копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, а також повноваження на подання звернення — у разі подання звернення законним представником або уповноваженою особою.

Документи для отримання дозволу можна надіслати на електронну адресу 94-го прикордонного загону chop_zagin@dpsu.gov.ua АБО залишити документи у сільській, селищній, міській раді або в старостинському окрузі, які передадуть для подальшого отримання дозволу в 94 прикордонний загін.

Дозволи видаватимуть безкоштовно.

Літні люди цих населених пунктів, яким проблематично подати документи, можуть звернутися по допомогу до сільради або голови ОТГ.

НА СКІЛЬКИ ЧАСУ БУДУТЬ ВИДАВАТИ ДОЗВОЛИ?

Дозвіл буде видаватися на рік. Але є інший термін дії дозволу для місцевих жителів прикордонної смуги. Для них цей дозвіл безстроковий, щоб вони мали можливість пересуватися всередині п’ятикілометрової зони й за межами населених пунктів. Це діє за умови, якщо люди там фактично проживають.

ЯКЩО МЕНІ ТРЕБА ПОЇХАТИ ДО РОДИЧІВ У СЕЛО, ЯКЕ ВХОДИТЬ У ПРИКОРДОННУ СМУГУ, ЧИ ТРЕБА ОФОРМЛЯТИ ДОЗВІЛ?

Населені пункти не входять до прикордонної смуги, навіть якщо вони розташовані в межах п’ятикілометрової зони. Отож якщо ви їдете в населений пункт, то цього дозволу не потрібно.

Тому, якщо ваша бабуся живе в селі, де в межах п’яти кілометрів кордон, то вам не потрібен дозвіл, щоб приїхати до неї у гості, а ось якщо захочете піти з бабусею у ліс по гриби, тоді цей дозвіл потрібен.

Якщо в прикордонників виникнуть питання щодо вашого в’їзду в населений пункт прикордонної смуги, вони можуть дізнатися, чи справді там живе ваш родич. У прикордонних підрозділах є відділення, які працюють з місцевим населенням, старостами сіл, головами ОТГ. Прикордонник знає, що запитати, щоб пересвідчитися, їдете ви до родичів чи ні.

Так само не потрібен дозвіл, якщо, наприклад, їдете до пункту пропуску, щоб поїхати до іншої країни. Але, якщо на дорозі буде пост прикордонників, їм потрібно повідомити мету поїздки й показати закордонний паспорт.

СКІЛЬКИ ДІЄ ДОЗВІЛ?

Для людей, які проживають у прикордонній смузі, дозвіл буде постійним.

У той же час, для осіб, які не зареєстровані у згаданих населених пунктах, дозвіл видаватиметься на рік.

ЩО, ЯК ДОЗВОЛУ НЕ БУДЕ?

За перебування в прикордонній смузі без відповідного дозволу передбачена адміністративна відповідальнісь, а саме: накладання штрафу на громадян від 50 до 100 ( 850,00 – 1700,00 грн. ) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, на посадових осіб від 100 до 150 ( 1700,00 – 2550,00 грн. ) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Рішення про те, надати дозвіл чи відмовити, прикордонники ухвалюють впродовж десяти днів. Й не пізніше наступного дня мають повідомити своє рішення заявнику.

КОМУ НЕ ПОТРІБНИЙ ДОЗВІЛ?*

Дозволу на в'їзд та пропуск не потребують люди, які зокрема:

в'їжджають у прикордонну смугу, щоб перетнути державний кордон в межах пунктів пропуску;

водіям автомобілів, які користуються дорогами ДЕРЖАВНОГО значення (Н-13 Ужгород-Самбір-Львів, М-06 Київ-Чоп у т.ч. об’їзд м.Ужгород, М-25 Соломоново-Чоп-Велика Добронь-Косино-Яноші) і НЕ РОБЛЯТЬ ЗУПИНОК в прикордонній смузі, а також пасажирам потягів, якщо вони їдуть на ділянках прикордонної смуги без зупинок та виходу на залізничних станціях.

Я ЖИВУ В УЖГОРОДІ, У ЯКОМУ ВИПАДКУ МЕНІ ПОТРІБНО ВЗЯТИ ДОЗВІЛ?

Вам знадобиться дозвіл, якщо захочете поїхати збирати гриби чи відпочивати, наприклад, у с. Гуту. Людина має розуміти: якщо вона рухається вздовж кордону, то повинна мати дозвіл. Тому той, хто планує рано чи пізно відпочивати у прикордонній смузі, може вже подавати документи на отримання дозволу, бо це робиться впродовж десяти днів, а не за один.

ЯКІ НАСЕЛЕНІ ПУНКТИ УЖГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ ВХОДЯТЬ У ПРИКОРДОННУ СМУГУ?

В межах Ужгородського району такими населеними пунктами є:

Ужок, Волосянка, Верховина Бистра, Лубня, Загорб, Стужиця, Домашин, Сіль, Княгиня, Стричава, Забрідь, В. Березний, М. Березний, Завосино, Новоселиця, Камʼяниця, Гута, Невицьке, Оноківці, Ужгород, Сторожниця, Тарнівці, Ботфалва, Шишлівці, Батфа, Палло, Галоч, Паладь Комарівці, Малі Селменці, Сюрте, Тийглаш, Соломоново, Чоп, Тисаашвань, Червоне, Тисауйфалу, Есень, Саловка, Петрівка.

ДЕ БУДУТЬ ПЕРЕВІРЯТИ ДОЗВОЛИ?

Дозвіл можуть перевірити будь-де у межах 5-тикілометрової зони вздовж державного кордону.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень