A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області

Всеукраїнський День дошкілля: тернистий шлях до визнання

Дата: 26.09.2019 16:03
Кількість переглядів: 146

Офіційно днем усіх педагогів вважають День працівників освіти. Та працівники дошкілля послідовно обстоюють своє, окреме, свято. Дізнаймося, як і відколи День працівників освіти суспільство традиційно сприймає як День вчителя. І щороку на початку вшановують здебільшого працівників загальноосвітніх та вищих навчальних закладів. Наразі в галузі дошкільної освіти працює майже 310 тис. працівників, з них понад 130 тис. педагогів. Коли ж постала ініціатива відзначати окремо Всеукраїнський День дошкілля?

Передісторія Всеукраїнського Дня дошкілля

Неофіційно відзначати День дошкілля почали 2006 року з ініціативи загальноукраїнських видань для працівників дошкільної освіти. Прагнули звернути більше уваги на дитячий садок і на дошкільне дитинство в цілому. Коротка історія Становлення професії вихователя в дошкільній освіті Офіційна історія 5 листопада 2010 року відбувся І Всеукраїнський з’їзд педагогічних працівників дошкільної освіти (наказ МОН України від 20.08.2010 № 828). Тоді на з’їзді зареєстровано 1254 працівники дошкільної освіти з усіх регіонів України. Саме на з’їзді учасники ухвалили резолюцію з 10-ти пунктів, з-поміж яких: 3. Підтримати ініціативу освітян щодо створення Всеукраїнської Асоціації працівників дошкільної освіти та створення регіональних Рад керівників дошкільних навчальних закладів 4. Підтримати ініціативу освітян щодо щорічного відзначення 3 листопада Дня Дошкілля України. На загальнодержавному рівні свято почали відзначати 2011 року на виконання: постанови КМУ «Про затвердження Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року» від 13.04.2011 № 629 (втратила чинність 20.03.2014) резолюції І Всеукраїнського з’їзду працівників дошкільної освіти. Зусилля Асоціації працівників дошкільної освіти Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти» була заснована на установчій конференції 8 червня 2011 року. Відтоді її голова Ніна Омельяненко послідовно обстоює встановлення Дня дошкілля.

23 березня 2012 року Асоціація звернулася з листом до МОНмолодьспорту, в якому запропонувала відзначити 27 вересня День працівників дошкільної освіти на всеукраїнському рівні. Саме така дата фігурувала в календарі державних свят і пам’ятних дат як День вихователя і всіх дошкільних працівників. Ініціатори прагнули: привернути увагу до спільноти педагогів-«дошкільників» підвищити престижність професії популяризувати роботу працівників дошкільної освіти. Та все ж дата святкування лишилася несталою, припадаючи на останню п’ятницю вересня. Зазвичай основні заходи відбувалися в приміщенні Київського міського палацу дітей та юнацтва, де: проводили розширене засідання Колегії МОН нагороджували педагогів дошкільної освіти демонстрували здобутки галузі.

У 2016 році Асоціація працівників дошкільної освіти ініціювала, а МОН розробило проект Указу Президента України «Про Всеукраїнський День дошкілля». Первісно у проекті датою відзначення обрали 27 вересня, та зрештою приурочили до свята Віри, Надії, Любові та Софії — до 30 вересня.

Як святкують Дні дошкілля

Зазвичай урочистості відбуваються на всеукраїнському, районних та міських рівнях: Тижнем дошкільної освіти конкурсом «Вихователь року» тощо. А потім — у кожному дошкільному закладі своя традиція святкування. Це можуть бути: свято за участі всіх працівників, дітей та їхніх батьків, представників громадськості і благодійників віншування найкращих працівників і ветеранів галузі виставки творчих робіт дітей та працівників ДНЗ мистецькі фестивалі дні відкритих дверей благодійні акції на користь дошкільних закладів, соціально незахищених сімей, хворих дітей майстер-класи, семінари, практикуми, тренінги, ділові ігри тощо. Серед спеціальних заходів — мультимедійні презентації перспективного досвіду роботи випуски інформаційних збірників/бюлетенів створення відеофільмів про кращі місцеві ДНЗ символічні посвяти молодих спеціалістів у професію фахові конкурси.

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень