Відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області

Студія ЗДО

21 листопада 2019 року на базі Холмецького закладу дошкільної освіти пройшло друге засідання студії педагогічних працівників  закладів освіти,  що забезпечують здобуття дошкільної освіти на тему. Захід складався з двох частин: практичної і теоретичної. Педагоги переглянули інтегроване заняття «Праця людей восени», яке провела в старшій-середній різновіковій групі завідувач закладу Ходанич О.Е.  Дошкільники збагатили свої уявлення про особливості сезонних змін у природі та трудову діяльність людей в осінню пору; вправляли свої вміння складати речення українською та угорською мовами.

Окрім того,  у позитивно-ігровій атмосфері пройшов майстер-клас «Оздоблення декоративної тарілочки». Всі учасники отримали на згадку прикрашену тарілку, яку орнаментували своїми руками.

Далі учасники студії обговорили питання «Організація освітнього процесу в різновіковій групі ЗДО», де підкреслили, що останнім часом увагу вчених і практиків дедалі більше привертають проблеми виховання та навчання дітей у різновікових групах дитячих садків. Постійний соціальний статус дошкільника у різновіковій групі урізноманітнюється водночас позицією як старшого, так і молодшого серед дітей, що важливо для формування соціальних навичок взаємодії, вміння радитись і отримувати допомогу від старших, а також радити і допомагати меншим. У такій групі дитина не відчуває потреби постійно зіставляти себе з іншими, щоб «бути рівною», що за недосконалого педагогічного керівництва нерідко спричиняє штучне зрівнювання. Виховання у різновіковій групі створює умови для набуття досвіду взаємодії, розуміння іншого, вміння спільно гратися, вчитися, працювати.

Наприкінці заходу педагогічні працівники ЗДО отримали пам'ятки та рекомендації з даного питання.


 

 « повернутися до списку новин