A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області

У "Великолазівському ліцеї" пройшов семінар з кібергігієни

Дата: 11.04.2025 08:29
Кількість переглядів: 47

Кібергігієна. Загрози в інформаційному просторі

Раніше люди взаємодіяли в кількох середовищах: земля, вода, повітря. З появою інтернету з’явився ще один вимір – кіберпростір. Ідеться про мережу взаємопов’язаних між собою пристроїв. Загалом безпека – це стан захищеності від зовнішніх і внутрішніх загроз. А безпека в кіберпросторі – це особиста захищеність від непередбачуваних наслідків. 

«Привіт! Мені терміново потрібні гроші, чи можеш скинути на картку? Віддам за пару днів» або «Добрий день! Це служба безпеки банку. З вашого рахунку намагалися перевести 20 000 грн. Ми заблокували операцію, проте тепер вам потрібно виконати наші інструкції, аби розблокувати картку». Що  робити учням, куди звернутись та як реагувати на подібні повідомлення? Як зрозуміти, що ти потрапив на «гачок» шахрайської схеми? На цю тему та багато інших схожих ситуацій в інтернет-просторі сьогодні, 9 квітня, на базі  «Великолазівський ліцей»  спілкувались представники відповідних служб із вчителями Баранинської, Холмківської, Оноківської та Середнянської ТГ.

Всіх гостей зустрічі вітала начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Еріка Янович, яка наголосила, що сьогодні питання кібербезпеки є надзвичайно актуальним і потребує відповідного реагування.

Старшим оперуповноваженим Управління протидії кіберзлочинам в Закарпатській області ДКПНПУ старшим лейтенантом поліції Олександрою Горловою було проведено лекцію «Кібергігієна. Загрози в інформаційному просторі», в ході якої розглянуто питання про те, як захистити дітей в інтернеті, які існують правила безпеки в онлайн-просторі, як правильно діяти, якщо дитина стала жертвою кіберзлочину.

Особливу увагу звернули на Кібербулінг, яку психологічну шкоду він несе для дитини, які є види кібербулінгу, що таке кібергігієна та як правильно захистити свої облікові дані.

Лекторка також ознайомила присутніх з проєктом «BRAMA», який створений кіберполіцією та волонтерами з метою протидії кібератакам та кіберзлочинам. Проєкт висвітлює питання про кібергігієну та кіберграмотність, інформує щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір.

Також до присутніх звернулась начальник служби у справах дітей Ужгородської РВА Ірма Коста, яка узагальнила інформацію про анонімне онлайн-опитування серед учнів 5-9-х класів, яке було проведено напередодні. Вона наголосила, що слід більше уваги звертати на розвиток критичного мислення, неодмінно реагувати на звернення дітей, пояснювати і наголошувати на розумінні різниці між системним булінгом і одноразовою сваркою.

Директор ліцею Віра Данко також виступила перед гостями зустрічі, звернула увагу на проблему взаємовідносин між учнями, їхній поведінці, в тому числі і в  онлайн-просторі. Безпека зростаючого покоління в Інтернеті — це відповідальність батьків та вчителів.

Зустріч стала не лише джерелом корисної інформації, а й майданчиком для діалогу. Учасники заходу отримали практичні знання про те, як захистити себе та учнів у цифровому середовищі, розпізнати шахрайські схеми та оперативно реагувати на потенційні загрози.

Подібні заходи є важливим кроком до формування цифрової грамотності суспільства. Адже лише об’єднавши зусилля, ми зможемо зробити інтернет-простір безпечнішим для кожного!



« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень